AktualnościDom MiłosierdziaInicjatywy

Ubogich zawsze macie u siebie.

Dziś obchodziliśmy V Światowy dzień Ubogiego. Razem z naszymi podopiecznymi uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii którą odprawił ks. Tomasz Szczeciński.  W kazaniu nawiązał do listu papieża Franciszka zapisanego z tej okazji i powiedział że pierwszym ubogim był Jezus, a więc my którzy jesteśmy zanurzeni w Jezusa też jesteśmy biedni….

….Jezus nie tylko staje po stronie ubogich, ale również dzieli z nimi ten sam los. To jest silne przesłanie również dla Jego uczniów po wszystkie czasy. Słowa Jezusa „ubogich zawsze macie u siebie” wskazują również na to: ich obecność wśród nas jest ciągła, ale nie może doprowadzić do przyzwyczajenia, które staje się obojętnością, lecz powinna zaangażować nas do bezwarunkowego dzielenia się życiem. Biedni nie są osobami „zewnętrznymi” dla wspólnoty, ale są braćmi i siostrami, z którymi dzieli się cierpienie po to, by przynieść ulgę w ich ciężkiej sytuacji oraz ich marginalizacji, ażeby została im przywrócona utracona godność, a także po to, by zabezpieczyć im konieczne włączenie społeczne…. Franciszek, ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO NA V ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH.

Po Eucharystii wszyscy udali się na przepyszny obiad.

Z tej okazji chcemy wszystkim z Was którzy w jakikolwiek są zaangażowani w pomoc i funkcjonowanie Domu Miłosierdzia podziękować.  Niech najlepszy Bóg skutecznie nam błogosławi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.