AktualnościDom Miłosierdzia

Zimowy obóz Skautów Króla

W dniach 10-13.02.2022 grupa naszych dzieci wraz z opiekunami wzięła udział w zimowym obozie Skautów Króla, który odbył się w ośrodku duszpasterstwa młodzieży w Kokotku koło Lublińca. Obóz Skautów Króla to forma rekolekcji dla dzieci i młodzieży, połączonych z wypoczynkiem i formacją skautową (harcerską).

Tematem obozu była historia Józefa egipskiego, opisana w Starym Testamencie. Razem z Józefem przeżywaliśmy różne przygody, a przede wszystkim – odkrywaliśmy to, jak bardzo Bóg nas kocha, jest blisko i opiekuje się nami w codziennym życiu. Wśród wielu różnorodnych zajęć na obozie znalazły się m. in.: zawody sportowe – olimpiada złożona z nietypowych konkurencji (np. strzelanie z wiatrówki), rozgrywki piłkarskie i gry terenowe, zajęcia skautowe pomagające zdobywać różne sprawności oraz wieczorne uroczyste ognisko. Wyjątkowych wrażeń dostarczył nam bardzo lubiany przez skautów bieg patrolowy, będący rodzajem podchodów, z  ciekawymi zadaniami  rozgrywającymi się na leśnym, pagórkowatym terenie wokół obozu.  Zadania związane były z życiem Józefa egipskiego, a prowadzili je nasi instruktorzy przebrani za postacie biblijne z tamtych czasów.

Z obozu wróciliśmy z wielkim zapałem do uczestniczenia w naszych zbiórkach skautowych oraz z pragnieniem udziału w obozie wakacyjnym, który  planowany jest od 9-17 lipca.

Zapraszamy chętne dzieci w wieku 7-18 lat oraz ich rodziców do włączenia się w formację skautową. Najbliższa zbiórka odbędzie się  5 marca (sobota) w Domu Miłosierdzia o godz. 15.00. Czuwaj!

Galeria zdjęć:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.