Należy zejść z kanapy aby iść za Chrystusem…..

W sobotę 8 sierpnia razem z przedstawicielami diecezji z całek Polski uczestniczyliśmy w Lublinie w  warsztatach projektu Woda Żywa. Projekt ten jest stworzony przez młodych ze Wspólnoty Jordan z parafii NSJ w Lublinie. Jest t kompletny pakiet narzędzi dla prowadzących kandydatów do bierzmowania które może zamienić zwykłe spotkanie na spotkanie z żywym Bogiem. “Program jest innowacyjny, bo jest zgodny z wytycznymi KEP dotyczącymi bierzmowania, ale jest też zgodny z RODO i zasadami bezpieczeństwa w czasie pandemii. Jest to dobrze zorganizowana inicjatywa, a nie jedynie “dynamik ewangelizacyjny”. Katechezy i prezentacje będą ciągle aktualizowane na naszej platformie e-learningowej – mówi ks. Potrapeluk przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.

Wydarzenie rozpoczęło się modlitwą i śpiewem, a otworzył je abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Powitał serdecznie zgromadzonych i podziękował za ich wysiłek i pomysły. – Cieszę się, że podejmujecie dzieło przygotowania osób do bierzmowania. Jest ono bardzo ważne w posłudze każdego biskupa – powiedział. Nawiązał do przemyśleń Jana Pawła II o sakramencie bierzmowania i Duchu Świętym. – Według papieża, sakrament bierzmowania jest szczególnym przyrównaniem do apostołów, bo każdego ochrzczonego wprowadza w apostolstwo Kościoła i powinien rodzić szczególne poczucie odpowiedzialności za zbawienie świata – mówił arcybiskup.

Wydarzenie odbywało się w auli Caritas w Lublinie, a w programie znalazły się warsztaty, świadectwa, zaplanowano panel pytań, symulację konferencji, a przede wszystkim Eucharystię, której przewodniczył bp Józef Wróbel.

Artykuł z galerią zdjęć w lubelskim Gościu Niedzielnym: https://lublin.gosc.pl/doc/6449284.W-Lublinie-odbyly-sie-warsztaty-projektu-Woda-Zywa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.